Posted on Leave a comment

Barcelona proti AC Milan, predsezona: končni rezultat 2-2

Zadnja postaja Barcelone na njihovi predsezonski turneji po Združenih državah se je končala z zelo zabavnim remijem proti AC Milan z 2:2 na torkovi prijateljski tekmi v Baltimoru nogometni dresi za otroke, kljub porazu s 4:3 po enajstmetrovkah, ki je prekinil niz neporaženosti Blaugrane v predsezoni. Toda veliko bolj pomembno kot rezultat je, da je ekipa Hansija Flicka znova odigrala odlično tekmo z žogo in brez nje, kljub nekaj okvaram obrambe, vendar je bila na splošno boljša ekipa in je pod novim trenerjem še naprej kazala zelo dobre znake.

PRVI POLČAS

Barça je močno začela tekmo, prevladovala v prvih 10 minutah in ustvarjala nevarnost na vse možne načine: z dolgimi zaporedji posesti, ki se je začela na zadnji strani, s hitrimi protinapadi po vrnitvi žoge s presingom in celo z dolgimi žoge za visoko linijo Milana.

Moštvo Hansija Flicka je bilo pripravljeno na vodstvo, a sta zaradi dveh okvar obrambe v razmaku petih minut prišla do dveh golov zaostanka: Christian Pulisic je brez odpora dvakrat vdrl v hrbet obrambe in asistiral Luki Joviću za prvi zadetek pred sam zadel in Milan po 15 minutah prinesel dva zadetka prednosti.

Zdelo se je, da se Barça zaradi nenadnega preobrata dogodkov ni preveč obremenjevala in je nadaljevala s svojo igro, pri čemer je Ilkay Gündogan igral eno lepo podajo za drugo, Marc Casadó pa je nenehno našel prostor na sredini, da bi sprejel žogo in povezal črte. Raphinha in Pau Víctor sta bila vedno aktivna na krilih, Álex Valle pa je bil stalna grožnja desnega bočnega branilca.

Barça si je z odličnim delom v posesti in izven posesti na koncu prislužila zadetek, saj je obramba Milana zaradi slabega izbijanja poskrbela za hiter protinapad in Raphinha je na robu kazenskega prostora našel Roberta Lewandowskega, Poljak pa je žogo pospravil v spodnji kot. s čudovitim udarcem vrnil Barço v igro.

Katalonci so še naprej izgledali vse bolj nevarni in imeli so več priložnosti za izenačenje, ki jih je obramba Milana zgrešila, v zadnji sekundi pospravila ali zapravila zaradi slabega odločanja. Pau Víctor je skoraj izenačil tik pred polčasom, toda mladi strelec je bil v ofsajdu in mu zavrnjen četrti gol v pripravljalni sezoni.

Žvižg ob polčasu je končal zelo zabaven prvi polčas, ko je Barça zaostajala, vendar je še vedno kazala veliko pozitivnih znakov. Bi se lahko vrnili v drugem polčasu in končali turnejo brez poraza?

DRUGA POLOVICA

Hansi Flick je na začetku zadnje tretjine izvedel tri spremembe, dresi Barcelona za otroke vključno s predsezonskim debijem Julesa Koundeja na položaju desnega bočnega branilca. Flick je eksperimentiral tudi z Raphinho kot številko 10 za Lewandowskim in ponovno združil zelo produktivnega dvojnega pivota Casadója in Marca Bernala.

Barça je še enkrat močno začela polčas, s še čistejšimi in natančnejšimi podajami skozi črte ter večjo podporo obeh bočnih branilcev za nadaljevanje napadov v primerjavi s prvim polčasom. Tudi njihov presing je bil na mestu in je zadušil nabor Milana, dokler niso bili prisiljeni vrniti žoge.

Raphinha je bil videti udoben v osrednji vlogi in imel je ključno vlogo pri Barcinem izenačenju: po čudoviti podaji Marca Bernala, ki ga je našel skozi sredino, je Brazilec preigral do Paua Víctorja, ki je Lewandowskemu najlažje zadel. ins, da bi bilo v Baltimoru vse na pravem mestu.

To je bilo ravno ob eni uri, malo preden je Flick izvedel še nekaj sprememb: Iñaki Peña je zamenjal Marc-André ter Stegena na vratih, Iñigo Martínez pa je zamenjal Clémenta Lengleta. Tudi Milan je poskrbel za svoje menjave, tekma pa je bila v zadnje pol ure pripravljena na zabaven zaključek.

Ko smo se bližali koncu tekme, pa so Barçini igralci postali vidno utrujeni od neusmiljenega teka, ki so ga izvajali vso noč, napadalci pa so začeli delati neumne napake pri žogi, ki so ubijale obetajoče napade.

Flick je poslal Vitorja Roqueja, Mika Fayeja in Guilleja Fernándeza v zadnjih 10 minutah, Barça pa je tekmo končala z zelo mlado ekipo. Ostali so zbrani pri žogi, poskušali so si ustvariti priložnosti, in neusmiljeni s pritiskom, ki so ga poskušali pridobiti nazaj, vendar si niso mogli ustvariti zadnje priložnosti in zadnji žvižg je prišel, da se je tekma povsem končala.

Še vedno je obstajala možnost za zmago po enajstmetrovkah, toda Milan je streljanje dobil s 4-3 po 12 kombiniranih poskusih, ki se je končalo z zgrešenim Fayejem. Prvi “izguba” v predsezoni po enajstmetrovkah ne pomeni popolnoma nič in predstava je bila znova spodbudna in impresivna za ekipo, ki je še vedno v tako zgodnji fazi svojega razvoja pod novim trenerjem in manjka toliko ključnih začetnikov.

Barça je igrala zelo dobro na vseh treh svojih pripravljalnih tekmah v Ameriki, v 90 minutah ni izgubila nobene, več mladih je dobilo priložnost, da zasijejo in si prislužijo mesto v prvi ekipi, Flick pa je dokazal, da njegov sistem pri Barci popolnoma deluje.